Fototapety do kuchyně

Krásná a funkční kuchyň je skutečnou výzvou jak pro profesionálního interiérového designéra, tak i pro členy domácnosti. Kuchyně je místo, kde trávíme čas každý den. Proto stojí za to ji zařídit s nápadem. Skandinávský styl se ujal v kuchyních již před nějakou dobou, ale nemá v úmyslu je opustit. Všudypřítomná bílá, prolomená pracovními deskami a světlými dřevěnými doplňky, odkazuje na jednoduchost a tradici.

Fototapety do kuchyně
Barva
Styl
Etnický
Koloniální
Orientální
Venkovský
Minimalistický
Klasický
Barokní
Francouzština
Eklektický
Abstraktní
zobrazit všechny
Angličtina
Skandinávský
Moderní
Viktoriánský
Rustikální
Moderní
Provensálský
Japonský
Průmyslový
Kuchyň [výsledků: 1201]
Fototapety do kuchyně

Jak zařídit malou kuchyň?

Touto otázkou si láme hlavu mnoho z nás. Koneckonců každý chce, aby jeho kuchyň byla nejen estetická a dobře zařízená, ale také plně funkční. V případě malých kuchyní nejsou všechna řešení možná. V takových místnostech stojí za to investovat do kompaktních řešení, jako je například kombinace mikrovlnné trouby s troubou nebo vestavěná chladnička. U malých kuchyní stojí také za to využít část pracovní desky pro malý jídelní stůl namísto investování do posuvného ostrova.

Jaké dekorace se osvědčí v malé kuchyni?

To, jaké dekorace si vybrat, závisí na stylu interiéru. Pro kuchyň ve skandinávském stylu se dobře osvědčí skleněné desky nebo kuchyňské panely s motivem obilí, pole a luk, a také koření. Barevné doplňky vnesou energii do interiéru a prolomí sterilitu všudypřítomné bělosti. Stojí také za to vybrat kuchyňské doplňky z bambusu nebo dřeva, nikoliv z plastu. Pokud nechcete investovat do tvrzeného skla, zvažte samolepicí fototapetu. Toto jednoduché řešení vám umožní změnit charakter interiéru s relativně malým úsilím. Odnímatelné tapety můžete úspěšně použít v kuchyni, a to po podmínkou, že neexistuje přímý kontakt s vodou a vysokou teplotou. Snadná a rychlá aplikace umožní změnit interiér za méně než 60 minut.

Jaké vzory samolepicích tapet si vybrat?

Vzhledem k neomezeným možnostem vzorů a barev se odnímatelné tapety budou hodit do každého interiéru. Pokud ve vaší kuchyni převládá skandinávský styl, stojí za to si zvolit vzor, který toto klima zlomí a dodá interiéru jedinečný charakter. V této roli se osvědčí jak intenzivní barvy, jako je červená, zelená a purpurová, tak i nádherné, rozkvetlé pupeny květin. Obáváte se barevných experimentů? Vyberte tedy něco jemnějšího, jako jsou například pastelové barvy. Pokud je váš interiér zařízen v loftovém stylu s převládající černou a šedou, zvolte vzorovanou tapetu (v tečky, pruhy nebo šachovnici), v kontrastních barvách černé a bílé. Vaše kuchyň dostane zcela nový vzhled a interiér bude příjemnější a méně strohý. Samozřejmě můžete také zavést do kuchyně barvu, která prolomí těžkou šedou. V této roli se perfektně osvědčí purpurová nebo vínová. Pokud je znovu čas na změnu, stačí jemně odlepit samolepicí tapetu ze zdi a obnovit barvu. Při pečlivém odstranění tapety není možné poškodit barvu. Jednou nalepenou tapetu můžete libovolně lepit a odlepovat na jiném místě. Při zařizování kuchyně nezapomeňte, že právě zde tluče srdce celého domu.