Fototapety do koupelny

Koupelna je nejnáročnějším interiérem v celém domě. Ti, kteří alespoň jednou renovovali koupelnu, vědí, kolik práce je zapotřebí k dosažení velkolepého efektu. Pokud máte štěstí a můžete se pochlubit krásnou a velkou koupelnou, dekoratérský svět vám leží u nohou. Uprostřed místnosti můžete mít velkou vanu, moderní sprchu s obklady nebo obrovské umyvadlo, do kterého by se vešla i vaše kočka.

Fototapety do koupelny
Barva
Styl
Moderní
Provensálský
Japonský
Průmyslový
Etnický
Koloniální
Orientální
Venkovský
Minimalistický
Klasický
zobrazit všechny
Barokní
Francouzština
Eklektický
Abstraktní
Angličtina
Skandinávský
Moderní
Viktoriánský
Rustikální
Koupelna [výsledků: 846]
Fototapety do koupelny

Ti, kteří mají méně štěstí, se často ptají sami sebe: jak vyzdobit malou koupelnu?

Malé koupelny mají své výhody a nevýhody. Největší nevýhodou je skutečnost, že na malém prostoru by se měly vejít: umyvadlo, sprcha nebo vana a pračka, a rovněž toaleta. Uspořádání mikrokoupelen je výzvou pro každého interiérového designéra. Ne všechna moderní řešení, jako je například obrovská vana uprostřed místnosti, budou dobře fungovat na malém prostoru. Hlavní výhodou koupelny malé velikosti je její funkčnost. Správně uspořádaná umožní maximální využití prostoru pohodlným způsobem pro členy domácnosti.

Jaké dekorace vizuálně zvětší malou koupelnu?

K nástěnným dekoracím, které vám umožní vizuálně zvětšit malou místnost, patří skříně s vestavěným zrcadlem nad umyvadlem. Takové řešení vytvoří dojem hloubky. Dalším typem dekorace budou kontrasty, tedy obklady v černé a bílé, které vám umožní zdůraznit hloubku, takže koupelna vypadá větší, než ve skutečnosti je. V mikrokoupelnách se dobře osvědčí také světlé doplňky, jako jsou například makramé, mušle a sukulenty. Příliš tmavé barvy zahltí interiér, díky čemuž bude prostor tmavý a malý. Při uspořádání malé koupelny použijte světlé barvy a dřevo či bambus, které vdechnou interiéru charakter.

Jaké nástěnné dekorace budou fungovat v malých interiérech?

Mezi nejoblíbenější nástěnné dekorace patří odnímatelné fototapety, které promění monotónní barvy interiéru a přidají jim pikantnost. Jak lze samolepicí tapetu použít jako koupelnovou dekoraci? Není na tom nic překvapivého, protože materiál, ze kterého vyrábíme naše tapety, je trvanlivý a odolný proti vlhkosti. Může být úspěšně přilepen na zeď, ale pod podmínkou, že neexistuje přímý kontakt s vodou. Odnímatelná tapeta je odvážná dekorace, která vám bude sloužit po dlouhou dobu, budete-li o ni vhodně pečovat. Díky nekonečnému množství motivů bude taková dekorace vhodná do koupelny ve skandinávském stylu, ale rovněž v klasickém stylu. Samolepicí tapeta nevyžaduje mnoho času. Stačí správně připravit stěnu před nalepením tapety a ujistit se, že základní barva neobsahuje latex nebo akryl. To je dobré řešení pro ty, kteří nedávají přednost pokládce obkladů. Odnímatelné tapety vám umožní rychle a působivě osvěžit interiér a nadchnout se nim od nuly. Navíc díky fototapetě bude vaše koupelna hlubší a bude se zdát opticky větší. Stojí za to použít různá technologická řešení, aby využit potenciál malé koupelny a vytvořit krásný interiér.