Fototapety ryby

Ryby symbolizují plodnost, pocity, kreativitu, znovuzrození, úspěch, transformaci, zdraví, hojnost, klid, inteligenci, štěstí, sílu a vytrvalost. Tím, že nás spojuje s prvkem vody, představuje hlubší povědomí o nevědomosti nebo vyšším já. Ryby jako jídlo a symbol zaujímají důležité místo v historii náboženství a uctívání bohů a mrtvých.

Fototapety ryby
Ryby [výsledků: 9]
Fototapety ryby

Symbolika ryb

Symbolická povaha ryb je stejně neoddělitelná jako voda, tedy prostředí, ve kterém žijí. V psychologii voda symbolizuje hlubiny nevědomosti a ryby jsou „živým materiálem z hlubin osobnosti, které se vztahují k plodnosti a životodárných sil mateřských říší v nás“. Ryby mohou být také symbolem věřících a vyznavačů ponořených do vod života. Ryby jsou však také studenokrevné, nejsou poháněny vášní a často představují bezcitné bytosti. Jejich charakter lze považovat za dvojí: z hlediska tvaru se stává prvkem pustiny a nekonečna – spojením mezi nebem a zemí, a díky množství vajec představuje plodnost.

Fototapety s rybami – změňte interiér rychlým a snadným způsobem

Mohou být také vnímány jako moudrost, víra, svoboda, celistvost a čistota. Proto symbol ryb, moře a hlubin, doprovází umění od počátku věků, a právě proto jsme sáhli po tomto motivu v naší řadě tapet se zvířaty. V naší nabídce najdete jak zábavné – komiksové tapety, které se budou hodit pro uspořádání dětského pokoje, tak i překrásná umělecká díla inspirovaná kulturou Japonska, kde je hlavním motivem kapr koi. Ty se dobře osvědčí v uspořádání ženských elegantních prostor nebo v koupacích místnostech. Minimalistické vzory razítek jsou naopak skvělé pro moderní byty, například ve skandinávském stylu.