Fototapety Mramor

Mramor je neobvyklá skála, která slouží jako sochařský a stavební materiál již od starověku. Je to proto, že při tvorbě této skály se tvoří nádherné žíly různých barev, které vytvářejí abstraktní vzory. Díky tomu získává své kouzlo. Také díky její bohatému barevnému provedení je velmi oblíbená.

Fototapety Mramor
Mramor [výsledků: 24]
Fototapety Mramor

Mramorové tapety – nejen vzhled

V dávných dobách byl mramor používán pro výrobu soch a jako stavební materiál, a to nejen kvůli svému výraznému vzhledu. Byl to zvláštní materiál věnovaný bohyni Afroditě. Protože měl zaručit domovům ochranu před zlými duchy. V Indii se pak věřilo, že mramorové předměty v domě přispívají k dobré náladě a působí proti zradě. Tento kámen je spojován s chladnými barvami, protože měl ochlazovat vzplanutí milenců. Již v starověku byly zaznamenány magické a léčivé vlastnosti mramoru – reguloval práci zažívacího traktu, zmírňoval stres a působil proti nespavosti. Podporuje také budování rodinných vazeb a podporuje náklonnost. Dnes je mramor také ceněný prvek interiérového designu. Proto v naší kolekci nabízíme tapety inspirované tímto úžasným kamenem.

Mramorové tapety – obrovské množství vzorů a barev

V naší kolekci máme k dispozici široký výběr tapet inspirovaných mramorem – mezi nimi je jemný světlý mramor s pastelovými žilami, ideální do místností, které chceme rozjasnit. Osvědčí se také v ložnici a dětském pokoji. Jejich jemný vzor a barva budou mít uklidňující účinek a usnadní usínání. Máme také tmavé mramory s jasnými žilami, které dodají každému interiéru jedinečnou atmosféru inspirovanou starobylou kulturou. Proto je doporučujeme každému, kdo chce dosáhnout úžasného efektu ve svém bytě. Mezi tapetami inspirovanými mramorem máme také tapety s kontrastními abstraktními vzory, volně inspirovanými tímto ušlechtilým kamenem.