Fototapety slunečnice

Žádná jiná květina nemůže pozvednout ducha někoho jako slunečnice. Jsou světlé, radostné, teplé a povzbuzující jako sladké letní slunce. Díky jejich lesklých žlutých okvětních lístků, také známých jako „paprsky“, mají slunečnice jedinečný vzhled připomínající slunce, což z nich činí oblíbenou květinu zejména v letních měsících.

Fototapety slunečnice
Fototapety slunečnice

Tapety s motivem slunečnic – přineste do interiéru trochu slunce

Slunečnice symbolizují adoraci, loajalitu a dlouhověkost. Slunečnice jsou známé tím, že jsou to „šťastné“ květiny, což z nich dělá dokonalý dárek, který někomu přináší radost. Žlutá barva slunečnice symbolizuje vitalitu, inteligenci a štěstí. Žlutá barva také tradičně symbolizuje přátelství. Slunečnice také symbolizují uctívání a věrnost v různých náboženstvích kvůli jejich podobnosti se sluncem, které je spojováno s duchovním poznáním a touhou hledat světlo a pravdu. Inkové používali slunečnice, aby symbolizovaly Boha Slunce, a přinášeli je do chrámů k uctívání. Kněžky také nosily slunečnice na svých šatech a korunách. Proto by také slunečnice jako květiny štěstí měly být součástí každého domu.

Rozsviťte svůj pokoj s fototapetami s papoušky

Tapety s motivem slunečnic se doporučují zejména do místností, kde začínáme den – do kuchyně nebo do jídelny. Právě tam sbíráme sílu před každým dnem a slunečnice nám již od rána přinesou trocha slunce a štěstí. Budou také velmi vhodné do dětského pokoje – rozzáří ho a budou stimulovat vývoj dítěte. Kdežto tmavé tapety se slunečnicovým motivem jsou ideální pro tiché koutky – knihovnu nebo pracovnu. Přinesou totiž atmosféru plnou soustředění, aniž by zahltili celou místnost.