Fototapety s lotosem

Lotosový květ je považován v mnoha různých kulturách, zejména ve východních náboženstvích, za symbol čistoty, osvícení, seberegenerace a znovuzrození. Jeho vlastnosti jsou ideální analogií s lidskou kondicí: i když jsou jeho kořeny v nejšpinavějších vodách, lotos se zdá být nejkrásnější květinou.

Fototapety s lotosem
Lotos [výsledků: 14]
Fototapety s lotosem

Lotosové květy – znovu získejte rovnováhu a klid

Podle buddhismu má každý člověk potenciál stát se dokonalým a osvíceným a je jen otázkou času, než každý člověk dosáhne světla. Buddhisté věří, že je nutné se znovuzrodit tisíckrát, a propracovat svůj život prostřednictvím mnoha inkarnací, dokud nedosáhnou nirvány, tedy nejvyššího stavu vědomí, ke kterému mají lidé přístup. Buddha je tedy někdy zobrazován jako symbol lotosového květu, který překonal tuto bolest, vládne v hmotném světě a byl osvícen, stejně jako lotosový květ, který začíná růst ve špinavé a blátivé vodě, ale dokáže překonat vodu a vytvořit dokonalou květinu. Ze stejného důvodu je zobrazeno mnoho hinduistických bohů sedících nebo stojících na květu lotosu.

Okouzlující tapety s lotosem

V naší nabídce jsou jak jemné tapety s lotosem odkazující na umění Východu a zobrazující lotos pouze symbolicky. Jsou ideální pro minimalistické byty. Jemné a ve světlých barvách vizuálně zvětší prostor a dodá mu jiskru. Zatímco tmavé tapety s realistickými obrazy lotosu se skvěle osvědčí v bytech v boho stylu nebo v excentrických bytech, kde jim vdechnou jedinečný charakter. A zase tapety inspirované Japonskem – jemné, ale plné detailů, budou skvěle vypadat v typických ženských místnostech, a to v pokoji pro dospívající dívky nebo v ložnici. Vytvoří zde klima a každý den nám budou připomínat symboliku lotosového květu – usilovat o dokonalost, i když jsme obklopeni nepříznivými podmínkami.