Fototapety levandule

Levandulové květy představují čistotu, ticho, pozitivní postoj, půvab a klid. Kromě významu květiny má jeho fialová barva také velkou symboliku. Fialová je barva královské rodiny a mluví o eleganci, sofistikovanosti a luxusu. Fialová barva je také spojena s korunní čakrou, která je centrem energie spojené s vyšším účelem a duchovním spojením.

Fototapety levandule
Levandule [výsledků: 31]
Fototapety levandule

Tapety s motivem levandule

Levandule je široce používána v aromaterapii a u menších zranění. Má se za to, že odvary z levandule zmírňují kousnutí hmyzem, popáleniny, akné, záněty a bolesti hlavy. Levandulové svazky jsou také známé tím, že odpuzují hmyz. V polštářích pomáhají levandulová semena a její květy usnout a relaxovat před spaním, stejně jako odvar z levandule nebo koupel s přídavkem levandulového oleje. Proto také stojí za to tapety s motivem levandule umístit do ložnice, protože samotný pohled na ni má zklidňující účinek. Pastelové barvy se také skvěle hodí do dětských pokojů. Přinesou tam spoustu tepla a učiní místnost útulnou a klidnou a dítě se v ní nebude bát usnout.

Levandulová tapeta

Levandulový motiv je spojován v architektuře s provensálským stylem. A to jak levandulová barva, tak i motiv levandulového květu v charakteristických svazcích. Proto tapety ve světlé levandulové barvě a s motivem levandule budou skvěle fungovat v kombinaci jednoduchého, provensálského, venkovského a dokonce… skandinávského stylu! Jemné barvy levandule a jejich drobné květiny jsou symbolem tepla domova a péče o vlastní rodinu. Proto stojí za to se o tento motiv zajímat, pokud chceme vybudovat šťastnou rodinu, která je naplněna láskou k přírodě. Motiv levandule a její vůně je již léta spojován se ženami, které jsou věrné. Manželky a přítelkyně vojáků jim často posílaly dopisy postříkané levandulovým olejem nebo do nich vkládaly větvičky sušené levandule. To je důvod, proč tapeta s takovým motivem bude skvěle fungovat v ženském interiéru – dámském pokoji nebo šatně.