Fototapety s růžemi

Růže jsou nejpopulárnější, nejznámější a nejpopulárnější květiny po celém světě. Všechny mají kulatou květinovou hlavu, která je symetrická po celém povrchu a podél svislé osy, a proto jsou nejideálnějšími květinami na světě. Jejich okvětní lístky mohou mít různé tvary a barvy. Růže se na druhou stranu přirozeně nevyskytují pouze v černé barvě.

Fototapety s růžemi
Růže [výsledků: 196]
Fototapety s růžemi

Romantické fototapety s růží

Růže jako nejoblíbenější květina má mnoho významů. V mytologii je růže spojována s Afroditou, řeckou bohyní lásky, která byla často zobrazována zdobená růžemi kolem hlavy, nohou a krku. Říká se také, že růžový keř vyrostl v kaluži krve od Afroditina zabitého milence Adonise. V křesťanské mytologii růžový keř údajně vyrostl na místě Kristovy smrti. V Tarotu je růže považována za symbol rovnováhy. Vyjadřuje příslib, nové začátky a naději. Její trny představují obranu, tělesnost, ztrátu, bezmyšlenkovitost. V hlavních arkánách se růže objevuje na kartách Kouzelník, Síla, Smrt a Blázen. Všechny tyto karty mají velký význam rovnováhy a rovnováhy. Ve starověkém Římě naproti tomu by byla šípková růže umístěna na dveře místnosti, kde se probíraly tajné nebo důvěrné záležitosti.

Je fototapeta s růží dobrý nápad?

Fráze „pod růží“ znamená udržet tajemství a pochází z této starověké římské praxe. Také barevné provedení růží má význam. Příklady typických různobarevných označení růží jsou: pravá láska (červená), tajemství (modrá), nevinnost nebo čistota (bílá), smrt (černá), přátelství (žlutá) a vášeň (oranžová). Proto by o tapetě s růžemi měli rozhodovat hlavně lidé silného charakteru, kteří budou schopni vydržet jejich mírně ohromující přítomnost. Právě pro ně jsme vytvořili skvostná uspořádání s velkými kyticemi růží v intenzivních barvách a často na tmavém pozadí. A jemné, pastelové tapety s vyobrazením růžiček ve světlých barvách budou dokonale ladit s pokojem dívek, které teprve vstupují do dospělosti.