Fototapeta třešňový květ

Sakura je japonský termín pro třešňové květy a okrasné třešňové stromy. Mají zvláštní význam v japonské kultuře. Okrasné třešně kvetou jen týden předtím, než strom vypustí listy, a pak se rozpadnou, aby vytvořily úžasné krajiny. Každý rok Japonci sledují posouvající se zemí frontu kvetoucích třešní, který znamená, že se příroda probouzí k životu.

Fototapeta třešňový květ
Třešňový květ [výsledků: 16]
Fototapeta třešňový květ

Tapety z motivem třešňových květů

Sakura je všudypřítomný a obecně rozpoznatelný symbol Japonska. Je umístěn na všech možných předmětech každodenní potřeby: kimonech, stolním nádobí nebo nábytku. Proto jsme také sáhli po tomto nádherném symbolu a umístili ho na naše tapety. Je totiž metaforou pomíjivé povahy života a neoddělitelně spojený s kulturou kamikadze a samurajů. Jejich životy byly považovány za totiž krátkodobé a krásné, stejně jako třešňové květy.

Tapety s třešňovými květy – mnoho vzorů a barev

Okrasné třešně, v závislosti na druhu, mají jemné jednotlivé květy, visící květiny, rozvětvené s tlustými a masitými okvětními lístky, nebo dokonce tvoří tlusté koule naplněné okvětními lístky, jako růže. Jsou v bílé barvě, bílo-růžové nebo v široké škále odstínů růžové, a to od jemně pudrové až po intenzivně rubínovou. Právě tuto celou škálu vzorů a barev jsme se rozhodli přenést na naše jedinečné tapety s motivem třešňového květu. Mezi nimi jsou jemné světlé tapety s motivem malých větviček naplněných drobnými, pastelově-růžovými květy, které se perfektně osvědčí v ženských interiérech. Zatímco barevné tapety s motivem třešňových větviček s kvetoucími pupeny budou skvěle vypadat v dětských pokojích, zahřeje je a budou symbolizovat začátek života. A v boho stylu se budou hodit tmavé tapety s motivem buclatých a barevně intenzivních květů sakury ozdobné a tapety s motivem celých třešňových větviček.