Fototapety s rybí kostí

Steh rybí kost se používá jako jeden ze symbolických motivů v tradičním svetru Aran, neboli „svetru rybáře“. Pochází z tradice, která vznikla na Normanských ostrovech v Guernsey, Jersey a Filea. Ženy pletly svým manželům teplé a pohodlné svetry, které navíc ještě zdobily. V tomto případě volily vzor „rybí kost“, která představuje „úlovek rybáře, a tím i úspěch v kariéře“.

Fototapety s rybí kostí
Rybí kost [výsledků: 41]
Fototapety s rybí kostí

Vzor rybí kosti do obývacího pokoje, předsíně nebo ložnice

Rybí kost je vzor sestávající z řádků krátkých, diagonálních rovnoběžných čar se směrem sklonu střídavě řádek po řádku. Používá se ve vyšívání, tkalcovství a architektuře. Vyznačuje se tím, že zobrazuje uspořádání obdélníků tak pojmenovaných kvůli efektní podobnosti s kostmi ryby, jako je sleď (a opět tyto ryby a rybáři!). Bloky mohou být obdélníky nebo rovnoběžníky. Poměry délky hrany bloku jsou obvykle 2:1, někdy 3:1. Tímto způsobem se dosahuje geometrická, opakovatelná symetrie, která vypadá překrásně a osvědčí se v každém interiéru jako dekorativní prvek.

Fototapety se vzorem rybí kosti – perfektní motiv pro skandinávské interiéry

Proto jsme se rozhodli přijmout výzvu a vytvořit celou řadu tapet se vzorem rybí kosti a zároveň nevyrobit dvě stejné! Projděte si naši nabídku a podívejte se, zda se nám to podařilo! Naše tapety nabízíme ve dvou technologiích – klasické tapety lepené a v technologii MagicStick, která umožňuje tapetu odlepit a přemístit ji na jiné místo. Díky tomu můžete svou tapetu vzít na jakékoli jiné místo, dokonce i když se přestěhujete do jiného bytu. Proto neváhejte a objednejte si již dnes nevšední tapetu, která uchvátí všechny tvé známé!