Fototapety s pivoňkami

Pivoňka má mnoho významů jak historických, tak mytologických. Je spojena s mnoha různými významy a symboly. Mezi typické významy pivoňky patří romantika, prosperita, štěstí, šťastné manželství, bohatství, čest a soucit – ale pivoňky mohou také znamenat nesmělost. To vše proto, že samy o sobě jsou velmi rozmanité, a to co do velikosti, barvy a vůně.

Fototapety s pivoňkami
Pivoňky [výsledků: 201]
Fototapety s pivoňkami

Symbolika pivoňky

Není divu, že se zaznamenanou historií sahající tisíce let zpět, že i mytologie obklopující původ pivoňky má mnoho verzí. V jedné z nich se předpokládá, že pivoňka nese jméno Paeona, řeckého lékaře bohů. Podle legendy byl Paeon učněm Eskulapa, boha lékařství. Když Paeon použil pivoňkový kořen k léčbě Pluta, Eskulap začal závidět jeho talenty a pokusil se ho zabít. Aby zachránil Paeona, Pluto z něj udělal pivoňku, protože věděl, že je to květina, kterou lidé budou obdivovat a chválit. Ve druhém mýtu je pivoňka odvozena od nymfy jménem Paeonia. Paeonia je krásná a přitahuje pozornost Apolla, který s ní začíná flirtovat. Když si Paeonia uvědomí, že je Afrodita sleduje, stává se nesmělá se a zčervená. Z hněvu Afrodita promění nymfu v červenou pivoňku.

Tapeta s pivoňkou vytvoří nevšední prostor

Tedy jak vidíme, pivoňka je květina, která sama o sobě obsahuje velkou symboliku, a proto stojí za to jí věnovat pozornost. Její překrásné květiny, které tvoří velké a silně voňavé koule, jsou ideální k zobrazení. Proto jsme se rozhodli vytvořit jedinečnou řadu tapet s jejich motivem, aby je každý mohl pozvat do svého domova a vytvořit díky ním jedinečný prostor, který nám každý den poskytne optimismus a radost.