Bambusové fototapety

Bambus je neobvyklá rostlina spojená hlavně s Asií a pandami. Její charakteristický obrys – tlusté, zdřevnatělé stonky s charakteristickými zesílenými kolénky a jemnými, dlouhými listy se používají po století nejen v japonském umění. Ale věděli jste, že bambus není strom, ale tráva?

Bambusové fototapety
Bambus [výsledků: 7]
Bambusové fototapety

Bambusové tapety nebo tapety z bambusu?

Bambus jako rostlina se používá ve všech možných podobách, a to v závislosti na druhu. Listy a plíživé bambusy se používají v pletařství k výrobě košů, rohoží, klobouků a dokonce i deštníků a baldachýnů! Kdežto zdřevnatělé bambusové výhonky – tvrdé a pružné zároveň se skvěle hodí do stavebnictví, a to jako stavební materiál pro lešení nebo jiné konstrukční prvky. Jeho tvrdé výhonky se také osvědčí v truhlářství a při výrobě dřevěných prvků: hudebních nástrojů, kuchyňských doplňků nebo nádobí. Bambusové výhonky po zpracování se také stávají skvělým tkacím materiálem pro výrobu jemného a měkkého materiálu, lehčího a odolnějšího než bavlna, a povýrobní odpad se používá k výrobě... papíru. Takže teoreticky bambusová tapeta může znamenat tapetu s motivem bambusu nebo vyrobenou z bambusu!

Tapety s motivem bambusu – bohatství vzorů

V naší nabídce najdete tapety s bambusovým motivem, a to jak celých výhonků, tak i samotných listů. Nabízíme tapety s opakujícím se motivem na celém povrchu, které dodají každé místnosti neobvyklý charakter a promění stěnu v pletivo?! Pro ty, kteří dávají přednost jemnějším vzorům však doporučujeme tapety s jedním vzorem, který se tvaruje do jednoho a zvýrazněného prvku na světlém pozadí. V každé místnosti je tedy velmi snadné vytvořit neobvyklou atmosféru a vdechnout jí jedinečný charakter.