Fototapety vzor damašek

Damašská tkanina pochází z Damašku. Odkud také pochází tento textilní výrobek. Damašek, známý svými složitými a reverzibilními vzory, je ceněn pro svou originalitu. Damašková tkanina byla tradičně vyrobena z hedvábí, bavlny nebo vlny. Nyní jsou však k dispozici také syntetické damaškové pletence.

Fototapety vzor damašek
Damašek [výsledků: 59]
Fototapety vzor damašek

Originální nástěnné malby

První zmínka o „damašku“ na Západě pochází z dokumentu z Francie ve 14. století. V té době byly národy uvnitř hranic moderní Francie a Itálie obchodními centry světa, takže většina druhů textilu byla v té či oné chvíli prověřována a kategorizována francouzskými obchodníky. Není jasné, kdy lidé na Středním východě začali tkát látky v damaškových vzorech, ale historici již dlouho poznamenali, že damašek, mourek, kepr, tapiserie a proužky jsou pět nejlepších textilií byzantského a arabského rozkvětu. V devatenáctém století byl však damašek, stejně jako mnoho dalších krásných tkanin, přizpůsoben tak, aby vytvářel neobvyklé návrhy interiérů.

Fototapety s damaškovým vzorem - krásná dekorace do klasických interiér

Tehdy vznikly první textilní nástěnné malby. Dnes, v návaznosti na tuto tradici, nabízíme stejně krásné tapety vytvořené v nejnovější generaci v každém detailu.
Naše tapety nabízíme ve dvou technologiích - klasické lepené tapety a technologie MagicStick, která vám umožní tapetu odlepit a přesunout na jiné místo. Díky tomu si tapetu můžete vzít kamkoli jinde, a to i při změně bytu. Proto neváhejte a objednejte si dnes neobvyklou tapetu, která zaujme všechny vaše přátele!