Fototapety zebry

Od pruhů až po sociální chování – zebry jsou výjimečné na každé straně. Zebra je majestátní divoké zvíře, které má hluboký význam v šamanismu, afrických kmenových tradicích, psychologické vědě a mnoha dalších starověkých náboženstvích. Zebra symbolicky reprezentuje společenství, svobodu, rovnováhu a individualismus.

Fototapety zebry
Zebry [výsledků: 9]
Fototapety zebry

Tapeta s motivem zebry

Pruhovaný vzor zebry je jedinečný pro každé zvíře. Jako otisky prstů u lidí. Říká se, že každá zebra ve stádě může být rozlišována mezi ostatními právě podle vzoru jejích pruhů. Takže kdyby zebra mohla vyměnit pruhy, předpokládáme, že by ji nikdo ze stáda nepoznal. Pro zebru by to byl velký problém. Ptáte se proč? Protože být rozpoznán v klanu je zásadní. Zebry mají velmi intimní a kompaktní sociální strukturu. Dávají přednost skupinám, které se většinou skládají z žen s jediným mužem, který dohlíží na „harém“. Tato úzce propojená sociální struktura je symbolická. To znamená spoléhat se na komunitu. Symbolizuje hledání útočiště v sociálních sítích. Zebra nás učí o důležitosti komunity, ale při zachování vlastního individualismu. Proto jsme se při navrhování našich tapet s motivem zebry snažili zajistit, aby každá z nich kombinovala různé vlastnosti a zároveň si zachovala svůj jedinečný charakter.

Pociťte dech přírody ve svém bytě

Mezi našimi tapetami najdete tak nádherné tapety kombinující motiv zebry a okolní přírody – savany mezi jinými zvířaty a známých jí rostlin. Takové tapety budou skvěle fungovat v bytech, které chtějí vyniknout, protože přinesou klima plné radosti a také symbolicky znamenají vlastní strukturu – rodinu, která se také skládá z jednotlivých bytostí sloučených do jednoho dobře fungujícího organismu. Na druhé straně minimalistické pruhy zebry se dobře osvědčí v bytech individualistů, kteří budou chtít označit svou výjimečnost a jedinečnost.