Fototapety vlčí máky

Vlčí máky spojujeme hlavně s horkým létem, kdy jejich červené hlavy vyčnívají nad pozlacenými pšeničnými poli. Nicméně jen málo lidí ví, že mají mnohem temnější význam. Je totiž symbolem vzpomínek na pád různých válek a ozbrojených konfliktů. A všechno začalo básní jednoho z polních chirurgů sloužícího během první světové války.

Fototapety vlčí máky
Vlčí máky [výsledků: 58]
Fototapety vlčí máky

Stylové fototapety s vlčími máky

Vlčí máky jako krásné červené květiny jsou také spojovány se symbolikou spánku. Již společenství starověkého Řecka, Egypta a Říma to tak zobrazovaly, a to vše díky uklidňujícímu účinku šťávy z vlčích máků, která usnadňovala usínání. Proto také tapety s vyobrazením vlčích máků se doporučují do ložnice, kde by měly navozovat klidný spánek. Také čínská symbolika vlčího máku se bude hodit do ložnice... protože Číňané považují vlčí mák za rostlinu prohlubující vášeň mezi dvěma lidmi. Ve viktoriánské symbolice byl však vlčí mák považován za květinu luxusu – přinášející štěstí a peníze. Proto také, když se ubíráme cestou takového významu, měli bychom přemýšlet o tapetě s vlčími máky umístěné obývacím pokoji. Za tímto účelem stojí za to věnovat pozornost nádherným tapetám s velkými vlčími máky ve vintage stylu, které přitahují zrak a nikdy neomrzí.

Tapeta s vlčími máky – kde se osvědčí?

V naší nabídce najdete široký výběr tapet s vyobrazením vlčích máků, které se hodí do každého interiéru. Máme zde jak intenzivně barevné tapety s vyobrazením velkých květin, které přilákají zrak a doplní prostor, tak i jemné tapety s opakujícím se motivem drobných vlčích máků, které dokonale zapadnou do ženského stylu. Zatímco jednotné a kontrastní tapety v černé barvě, odstínech tmavě modré či šedé se perfektně hodí do každého bytu v minimalistickém a moderním stylu, a zároveň vdechnou do nich lehkost.