Fototapety klikaté čáry

Ševron je obrácený vzor ve tvaru písmene V. Slovo se obvykle používá k označení typu prahu v architektuře, případně značky nebo insignií používaných ve vojenských nebo policejních uniformách k označení hodnosti nebo délky služby. Někdy se používá v heraldice a návrzích vlajek. Tak proč jej nepoužít jako vzor na tapetě?

Fototapety klikaté čáry
Klikaté čáry [výsledků: 35]
Fototapety klikaté čáry

Jemné klikaté čáry – skvělá výzdoba interiéru

Ševron představuje střechu domu odvozenou od francouzského slova „chevron“, které znamená krokev. Znamená ochranu. Ševronel je zdrobnělina ševronu a je mnohem užší. Ševronely mohou být pokládány na sebe nebo vedle sebe ve stejné výšce, což je označováno jako prokládané nebo vyztužené. Tento symbol se používá po tisíce let a pochází z roku 1800 př. n. l. To je běžná značka používaná v heraldice. Je také umístěn na odznacích a uniformách armády a policie, kde ukazují délku dané služby. Byla to také důležitá značka pro řecké Sparťany. Tento symbol byl zobrazen na jejich štítech, když pochodovali do bitvy. Pro Kelty to bylo znamení válečníka nebo myslivce představující jeskyně, které používali k ochraně a lovu.

Použijte fototapetu s klikatou čárou, abyste změnili svůj interiér

Říká se také, že ševron představuje vzestupy a pády, se kterými se v životě setkáváme. Proto jsme si jej vybrali jako jeden z motivů našich tapet. Protože tohle není obyčejný proužek. Mezi našimi tapetami najdete různá zobrazení ševronu, která se budou hodit do každého interiéru. Mezi nimi jsou i barevné ševrony, které na sebe přitáhnou pozornost. Klasické, jemné ševrony v tlumených barvách jsou ideální pro pánskou kancelář nebo pracovnu, a také ševrony v odstínech šedé, ideální pro skandinávský styl.