fototapety orchidea

Jemná, exotická a půvabná orchidea, nejžádanější z okrasných rostlin, znázorňuje lásku, luxus, krásu a sílu. Ve starověkém Řecku byly orchideje spojovány s mužností. Řecké ženy věřily, že kdyby otec jejich nenarozeného dítěte snědl velké nové orchidejové hlízy, dítě bude chlapec. Pokud by matka snědla malé hlízy orchidejí, porodila by dívku.

fototapety orchidea
Orchidea [výsledků: 25]
fototapety orchidea

Ženské interiéry s nádechem zeleně

Orchideje jsou největší květinovou rodinou s více než 25 000 druhy a více než 100 000 odrůdami. Často se pěstují jako rostliny v květináčích nebo se přidávají do kytic. Ale ne všechny orchideje jsou tropické krásky. Divoké orchideje rostou po celém světě a lze je nalézt na každém kontinentu kromě Antarktidy. Rostliny a květy orchidejí se liší velikostí a tvarem. Mnoho z nich roste v podrostu tropických lesů a vytvářejí jemné květiny v široké škále barev. Zatímco některé jsou malé a jen několik centimetrů vysoké, jiné, jako vanilková orchidej, rostou na vysoké vinné révě. Vanilková orchidej pochází z Mezoameriky, kde ji pěstovali indiáni kmene Totonaco. Podle dávné legendy z Totonaco se vanilková orchidej vystříkla ze krve princezny Xanat, když byla spolu se svým milencem popravena za neuposlechnutí otcova přání.

Tapeta s motivem orchideje

Dnes je orchidej pro nás stejně exotickou květinou spojovanou s ženskostí. Proto se tapety s motivem orchideje hodí do typicky ženských interiérů. Jejich rozmanitost barev a tvarů nám umožnila vytvořit nádherné tapety s jejich motivem, a to bez zbytečného opakování vzorů nebo motivů. Díky tomu zde každá žena najde něco ideálního pro sebe, aby mohla vyjádřit svůj charakter. Nabízíme totiž jak jemné motivy révy s jemnými květy vanilkové orchideje, tak i tmavé, charakteristické tapety s motivem orchideje můry, která připomíná tyto noční motýly.