Fototapety Trendy 2023

Dekorativní trendy roku 2022 se budou soustředit okolo o něco teplejších barev. Barvou roku se podle Pantone stala Very Peri, která jistě podnítí fantazii a stane se výrazným dekorativním prvkem. Letos bude šedá a žlutá barva vítaná nejen na zdech, ale také v doplňcích a příslušenstvích pro interiérový design.

Barvy země

Rok 2021 je rozhodně barvami země, a to od sluncem spálené pouště, až po teplou skořici a pískovou béžovou. Zelené barvy – khaki a olivová. Béžový total look bude také jedním z hitů sezóny, a to nejen jako doplněk prolamující skandinávskou bílou.

Loft a Boho – čas na proutí a kov

Loňskému uspořádání interiérů plnému rostlin, květin a proutěného nábytku se bude stále dobře dařit. Městská džungle vyrostla v interiérech a nadobro v nich usadila. Tropické, květinové a lesní motivy budou i nadále velmi oblíbené. Čím více je zeleně v interiéru, tím lépe! Kromě barev země stojí za to také přidat v místnosti i nějaké slunce – Barvy roku 2021 podle Pantone Institute jsou: Slunečná žlutá a Uklidňující šedá. Vsaďte také na pastelové barvy a doplňky v metalické barvě. V módě budou také neobvyklé kombinace, jako je například proutí-sklo-kov. V roce 2021 se obklopte živými rostlinami, ale také sušenými obilními klasy nebo kyticí polních květin.