Japonské obrazy na plátně

Obrazy a grafika v japonském stylu jsou velmi charakteristické a nacházejí si příznivce hlavně mezi milovníky minimalismu. Existuje zde mnoho květinových motivů, samozřejmě s větvemi třešňových květů v popředí. Budou však dobře fungovat nejen v interiérech v japonském stylu. Podívejte se, jaké návrhy jsme pro vás vybrali.

Japonské obrazy na plátně
Japonské [výsledků: 104]
Japonské obrazy na plátně

Japonské motivy v interiéru

Slavné japonské obrazy ukazují jak přírodní krajiny, tak lidské postavy. Máme možnost vidět tradiční dámské a pánské kostýmy, scény z každodenního života a oslavované svátky a zvyky. Důležitou roli zde hraje také příroda. Není však plný kouzla a barev. Obvykle dominuje jedna nebo dvě barvy a téma práce je jasně definováno. Barvy, které charakterizují japonský styl, jsou červená, odstíny bílé a modré. Obvykle máme co do činění s jasně načrtnutými konturami a vyplněním barvami. Japonská grafika je velmi snadno rozpoznatelná hlavně díky východním motivům a prvkům typickým pro tuto kulturu. Často se objevují nápisy, díky nimž je japonské umění proslulé svým dokonalým provedením. Obrazy tedy dosahují mnohem dále než pouhý pokus odrážet realitu.

Japonský styl doma

Mnoho lidí dychtivě sáhne po prvcích interiéru inspirovaných Dálným východem. Japonská malba tedy může být součástí většího aranžmá realizovaného v tomto stylu. Japonské umění je zároveň tak minimalistické, že snadno zapadne do stylu nesouvisejícího s Asií. Bez ohledu na situaci si můžete vybrat nejen grafiku, která bude na obrázku, ale také materiál, na kterém bude vytvořen námi. Nejsou dodatečně orámované, díky čemuž vypadají moderněji než tradiční obrázky nebo grafika s rámečkem. Obrazy v japonském stylu stojí za zvážení při uspořádání nejen obývacího pokoje, ale i dalších místností v domě. Určitě jsou vynikajícím návrhem, když si zařídíte ložnici v japonském stylu - s futonem, podložkou a ekonomickým nábytkem.

 

Zkontrolujte také JAPONSKÉ SKLENĚNÉ OBRAZY.