Obrazy do obývacího pokoje

Při zařizování obývacího pokoje je třeba vzít v úvahu mnoho aspektů. Důležitá je vizuální otázka, funkčnost jednotlivých prvků a sladění uspořádání se zbytkem domu. Zde obvykle trávíte nejvíce času, a proto je třeba obzvlášť se postarat o výzdobu a pečlivě zvolit jednotlivé prvky. Tak co tedy na zeď v obývacím pokoji?

Obrazy do obývacího pokoje
Obývací pokoj [výsledků: 1103]
Obrazy do obývacího pokoje

Stylové doplňky do obývacího pokoje

U tohoto typu místností máme často k dispozici velkou plochu zdi, na které je vytvořeno ideální pozadí pro velkou dekoraci nebo galerii menších prvků. Stylové obrazy do obývacího pokoje lze vybrat z různých úhlů. Někdy jsou vybírány podle barevného klíče, jindy je určujícím faktorem tematika nebo styl, ve kterém byly zhotoveny. Jen málo lidí si může dovolit nástěnné obrazy zhotovené největšími malířskými umělci. Pomůžou nám s tím samozřejmě reprodukce. Díky nim můžete mít ve svém obývacím pokoji „Slunečnice“ Van Gogha či jeden z dřevorytů Paul Cezanne. Aby byl efekt co nejblíže originálu, provádíme vysoce kvalitní tisk, který umožňuje dokonalou reprodukci barev a zobrazení i nejmenších detailů. Takovou vynikající reprodukci dostanete, když sázíte na obrazy vytištěné na plátně a na obrazy vytištěné na skle. Navíc si zachovávají svou kvalitu po velmi dlouhou dobu. Nevyblednou pod vlivem světla a po letech stále vypadají stejně.

Moderní styl v obývacím pokoji

Od výběru dekorací a doplňků, které budou v obývacím pokoji, závisí také, jak zařídíte obývací pokoj a jaký styl v něm bude převládat. Často sázíme na moderní styl, kterému dominují materiály, jako je například kov, kámen, surové dřevo a beton. Dekorace stěny v obývacím pokoji takovými prvky není obtížná. Můžete sáhnout po něčem minimalistickém, úsporném v prostředcích nebo naopak, po něčem velmi expresivním a kontrastním. Moderní obrazy do obývacího pokoje mohou úspěšně sloužit jako dominantní barevný důraz v interiéru, ve kterém převládají šedé a černé barvy.

Jaké dynamické obrazy jsme vybrali do obývacího pokoje? Abstrakce, pop art, street art – to jsou jen některé z našich návrhů pro ty, kteří hledají nástěnné dekorace, vedle kterých není možné lhostejně projít. Reprodukce děl, které vytvořil Banksy či Warhol, jsou velmi ochotně používány v obývacích pokojích zařízených mladými osobami, studenty a všemi fanoušky děl těchto umělců. Vytvářejí neuvěřitelný dojem – zejména ty potištěné na plátně canvas a zejména při objednávání maximálního formátu.

Sklo nebo plátno

Je zřejmé, že dekorace stěny v obývacím pokoji by měla být přizpůsobena nábytku a ostatním prvkům interiérového designu. Existují styly uspořádání, do kterých se hodí plátno i sklo. V mnoha situacích je však lepší vsadit na jeden z těchto materiálů. Obrazy do obývacího pokoje vytištěné na plátně jsou obvykle vybírány pro interiéry v klasickém stylu, anglickém a elegantním stylu vyplněném starožitnostmi. Taková dekorace je mírně modernizovanou verzí klasického obrazu. V našem vydání se jedná o tištěnou reprodukci bez tradičního orámování. Plátno je nataženo na neviditelném rámu a tisk sahá až k okrajům, což dodatečně umocňuje konečný efekt.

Sklo se naopak častěji používá v moderních obývacích pokojích. Hodí se také do skandinávského nebo eklektického stylu, kde spolupracují různé dekorace. Všimněte si, že skleněný obraz je velmi plochý a nachází se blízko stěny. Díky tomu splývá s okolím a téměř se stává součástí povrchu, na kterém visí. Vypadá skvěle nejen na obyčejné stěně, ale i na stěně z betonu.