Obrazy na plátně – Banksy

Banksy je současný umělec, který si pro „plátno“ svých děl vybírá stěny budov, zdi a veřejné prostory. Díky tomu je není možné zavřít ve čtyřech stěnách galerie a vytvořit klasické reprodukce jeho obrazů. Často to, co se vytváří, je velmi rychle zlikvidováno, takže v paměti příjemců zůstává grafika Banksyho pouze díky fotografiím, na kterých byly zvěčněny.

Obrazy na plátně – Banksy
Banksy [výsledků: 16]
Obrazy na plátně – Banksy

Banksy – nástěnné dekorace se sdělením

Banksy je určitě umělec, kterého je těžké zařadit. Na jedné straně jsou jeho díla ukazována v muzeích a nynější jsou v akademickém diskurzu. Na druhou stranu je velmi blízko graffiti a děl, které každý z nás může umístit na zeď nebo stěnu budovy. Odlišuje se však tím, že se ujímá obtížných témat souvisejících s popkulturou, konzumerismem, válkami, svobodou a vším, čemu v moderním světě čelíme. Banksyho tištěné obrazy osloví všechny, kteří mají rádi angažovaná díla, nejen pěkné obrazy určené pro zavěšení na zdi. Často je používají mladí lidé, kteří hledají způsob, jak vyjádřit svůj postoj ke světu a postavit se proti tomu, co se nám děje ve světě kolem nás.

 

Mnoho mladých lidí mluví jazykem, který používá Banksy. Obrazy s krysou či dívkou s balónkem se již staly součástí povědomí veřejnosti.

Banksy – obrazy na plátně

Jak jsme již zmínili, Banksyho díla jsou ve většině případů k dispozici pouze ve formě reprodukcí, protože netvoří na tradičním pozadí, ale na stěnách. Navrhujeme proto potisky na plátně canvas. Jsou vynikající kvality a mají svěží, moderní vzhled, který dobře zapadá do moderních ilustrací Banksyho.

Prohlédněte si také: reprodukce děl Banksyho na skle.