Skleněné obrazy street art

Pouliční umění je umění, které se doslova zrodilo na ulici a našlo si tam své místo. Dokazuje to, že slavná díla najdete nejen v muzeích, ale také na zcela běžných budovách a zdech, které brzy zaniknou. Často se jedná o velmi křehké obrázky. Banksy je zde určitě nejslavnějším tvůrcem.

Skleněné obrazy street art
Street Art [výsledků: 15]
Skleněné obrazy street art

Skleněné obrazy - pouliční umění doma

Pokud jste milovníky pouličního umění, určitě vás Banksyho nemusí představovat. Je to umělec známý svou angažovaností v sociálních a politických otázkách. Zároveň nikdy neodhalil svou tvář a identitu, takže zůstává anonymní dodnes. Publikum je potěšeno jednoduchostí jeho děl, často v kombinaci s velmi silným poselstvím. Krysa nebo dívka s balónem se staly trvalou součástí současné popkultury.

Banksy artysta street art-owy

Pouliční umění však nemusí být vždy společensky zapojeno. Často jde o nápisy, které různými způsoby inspirují obyčejné kolemjdoucí. Je to také dobrý způsob, jak vyzdobit interiér. Líbí se zejména mladým lidem, kteří mají rádi eklektické kombinace. Banksy vytištěný na skle v blízkosti slunečnic Van Gogha? Proč ne! Koneckonců, jsme omezeni pouze naší představivostí. Tvůrci pouličního umění také porušují mnoho běžných pravidel a přesvědčení o tom, co lze nazvat uměním a co ne.

Zkontrolujte také pouliční umění na plátně.